Vibroakustikā terapija

Fiziskā un emocionālā līdzvara atjaunošanai

  • Pasaulē atzīta medicīnas metode
  • Rada dziļu relaksējošu stāvokli, izmantojot zemas un tīras frekvences skaņu vibrācijas
  • Praktizē visā pasaulē, tagad arī pie mums
  • Uz pētījumiem un ilgstošiem klīniskiem novērojumiem balstīta metode

Piedāvājam apgulties, ļauties, relaksēties, un vairāk nekas nebūs jādara. Tik vienkārši? Jā, jo zemo skaņu vibrācijas parūpēsies par Tava iekšējā līdzsvara un labizjūtas atjaunošanos!  Sper pirmo soli un uzsāc savu labsajūtas ceļojumu.

Vibroakustiskā terapija - pasaulē atzīta medicīnas metode fiziskā un emocionālā līdzsvara atjaunošanai, kas rada dziļu relaksējošu stāvokli. Terapijā izmanto modernu un ērtu VAT ergonomisku gultu, krēslu vai citu pārvietojamu aprīkojumu, caur kuru tiek raidītas zemas un tīras frekvences skaņu vibrācijas (30 - 120 Hz). Zemās skaņas vibrācijas palīdz ķermenim atgriezties dabiskajā pamata līdzsvara stāvoklī un veicina ķermeņa pašregulācijas uzlabošanos. 

Cilvēka ķermenis atrodas nepārtrauktā vibrācijā. Ķermenim (atomiem, molekulām, šūnām, audiem un orgāniem) ir raksturīgas dabiskas pamata vibrāciju frekvences.

Veselā ķermenī sadarbība starp visām līmeņa sistēmām, iepriekš pieminētajiem atomiem, molekulām, šūnām, audiem un orgāniem, atrodas līdzsvarā un tā ir harmoniska. Stresa, vīrusu, baktēriju, pārslodžu un citu kaitīgo ārējo faktoru rezultātā organisma enerģijas bioloģiskās rezonanses sistēmas līdzsvars tiek izjaukts, izraisot imunitātes pazemināšanos un saslimšanu. Organisma sistēmu sadarbība kļūst disharmoniska.

Pētījumi radioelektronikā pierāda, ka cilvēki skaņu uztver ne tikai ar dzirdi, bet sajūt ar visu ķermeni. Ja kaut kādu fizioloģisku vai psiholoģisku iemeslu dēļ ķermenī vibrējošo frekvences atrodas ārpus rezonanses, tad mūzika var darboties uz ķermeni kā vibrējošo frekvenču „pārslēdzēja“. (Crowe, 2004, atsaucoties uz Scartelli, 1991, un Koepchen, 1992).

Šodien tikai retajam cilvēkam organisma sistēmu sadarbība ir harmoniska un līdzsvarā.

Kā atgūt veselību un līdzsvaru organisma sistēmās?

Tā kā ķermeņa vibrācijas frekvences absorbē un emitē skaņu, to disbalansa gadījumā, tās var harmonizēt un atgriezt dabiskajā pamata līdzsvara stāvoklī. To var panākt ar ārējiem zemo skaņu svārstību stimuliem jeb zemas frekvences skaņu vibrācijām, kas ir saskaņā ar ķermeņa dabiskām pamata vibrāciju frekvencēm (20 – 120 Hz). Tas notiek pateicoties kopīgas simpātiskās rezonanses sistēmas izveidei - vibroakustiskai skaņu masāžai un audiālam (mūzikas) stimulam. Tādējādi skaņas vibrācijas, kas ir saskaņā ar ķermenim raksturīgām dabiskām pamata vibrāciju frekvencēm, var sniegt dziedinošu ietekmi uz emocijām, orgāniem, enzīmu, hormonu sistēmām un šūnām.

Uz šo atzinumu balstās vibroakustiskā terapija, kur mūzika un skaņa tiek pielietota kā audiālais un vibrācijas stimuls, kas tiek pārraidīts uz ķermeni, lai sasniegtu fiziskus un psiholoģiskus terapeitiskos mērķus (Wigram & Dileo 1997, atsaucoties uz Eagle, 1996).

Kur meklējami vibroakustiskās terapijas aizsākumi?

Vibroakustiskās terapijas pamatlicējs ir norvēģu terapeits un pedagogs Olafs Skille (1968). Strādājot ar bērniem, kas cieta no smagiem fiziskās un garīgās veselības traucējumiem, kuru pavadošie simptomi bija spēcīga traumējoša muskuļu spasticitāte, viņš atklāja, ka ar zemas frekvences skaņas vibrāciju var panākt muskuļu spastikas mazināšanos un visa organisma relaksētu stāvokli. Viņš sāka konstruēt iekārtas, ko pats nodēvēja par „skaņu vannām“ un 1982. gadā šo metodi definēja kā sinusoidālas (tīra, vienas frekvences skaņa bez virstoņiem), zemas frekvences (30-120 Hz) ritmiska, skaņas-spiediena viļņa un mūzikas miksa pielietojumu terapeitiskiem mērķiem. Skille apgalvoja, ka „zemās frekvences skaņas“ masāža var palīdzēt sāpju, muskuļu spastikas un citu, tai skaitā ar stresu saistītu simptomu mazināšanai (Punkanen M., Ala-Ruona E. 2012, atsaucoties uz  Skille O., Wigram T., 1995).

Vibroakustiskā terapija šodien

Šodien vibroakustisko terapiju (VAT) praktizē visā pasaulē - gan ES, gan ASV, gan Kanādā dažādās medicīnas, veselības aprūpes (ārstniecības, rehabilitācijas, prevencijas) un sociālās aprūpes jomās, ar pētījumos un klīniskajos novērojumos atzītu efektivitāti. Ar vibroakustisko terapiju pasaulē strādā psihologi, psihoterapeiti, mūzikas terapeiti, fizioterapeiti un citi medicīnas un veselības aprūpes speciālisti. Vibroakustiskā terapija Latvijā ir pieejama tikai mūsu terapijas centrā, kur vibroakustiskās terapijas pakalpojumu sniedz sertificēti 2. pakāpes vibroakustiskās terapijas praktizētāji (ārstniecības personas un ārstniecības iestādē). Metode apstiprināta Zāļu valsts aģentūrā.

Kā tas notiek?

Klients atrodas guļus stāvoklī uz ērtas vibroakustiskās iekārtas, caur kuru tiek raidītas zemo skaņu frekvences vibrācijas (30-120 Hz), ko cilvēks sajūt ar visu ķermeni. Tā ir patīkama, viļņveidīga un maiga kustība, virzienā no pēdām līdz pleciem. Šo kustību rada skaņas vilnis, kas sajūtams caur vibroakustiskās gultas virsmu. Terapija ir balstīta multimodālā pieejā, kas nozīmē, ka terapeits seansa laikā strādā ar klienta fizioloģisko un psiholoģisko pieredzi, apvienojot trīs terapeitiskās komponentes: zemas frekvences skaņas vibrāciju, mūzikas klausīšanos (pēc izvēles) un terapeitisko interakciju.

Terapijas laikā cilvēka uzdevums ir relaksēties un ļauties skaņu vibrācijām - neko nedarot. Mēdz būt arī klienti, kuri sesijas laikā iemieg, un arī tas ir atļauts. Nepieciešamais process notiek tāpat.

Šāda veida terapija var būt īpaši piemērota tiem, kuriem nepatīk runāt par sevi, savām emocijām un sajūtām, taču vēlas justies labāk gan emocionāli, gan fiziski.

Šo trīs komponenšu savienojums ļauj sasniegt klienta emocionālās, kognitīvās un sociālās problēmas ciešā saistībā ar ķermeņa funkcijām un sajūtām, lai terapeitiskā procesa rezultātā rastu tām risinājumu. (Punkanen M., Ala-Ruona E. 2012).

Ar VAT metodi var veicināt dažādu slimības simptomu mazināšanos - gan fizisku, gan psiholoģisku. Pasaulē ir veikti ļoti plaši pētījumi par VAT metodes iespējām neiroloģijā, paliatīvajā terapijā, gerontoloģijā, onkoloģijā, pulmanoloģijā, imunoloģijā, pediatrijā un dermatoloģijā. Vislabākos rezultātus VAT metode dod somatoformo veģetatīvo traucējumu (galvas sāpes, neirozes, miega traucējumi, depresija, veģetodistonija) ārstēšanā. Ātru efektu sniedz visdažādāko slimību profilaksē, mierīgas un līdzsvarotas pašsajūtas nodrošināšanā.

Skaņa ir nākotnes medicīna, un mēs šeit esam, lai Jums nodrošinātu drošu, vieglu un efektīvu veidu kā transformēt savu prātu un ķermeni. Un nākotne ir tagad!

VAT metode ir piemērojama visa vecuma cilvēkiem. Apkopotie klīniskie ziņojumi un pētījumi par vibroakustikas terapijas pozitīvo iedarbību norāda, ka tā palīdz šādos gadījumos.

Pieaugušajiem

Bērniem

Vibroakustisko terapiju neiesaka, ja klientam/pacientam ir:

Šī ir iespēja izmantot pasaulē atzītu, augstvērtīgu, uz pētījumiem un ilgstošiem klīniskiem novērojumiem balstītu metodi, savas veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Ar izcenojumiem iepazīsties šeit.

Vēlies pierakstīties vai radušies jautājumi, sazinies ar mums: 20025145.

Īpašais piedāvājums ģimenēm 

ĢIMENES KOMPLEKTS iekļauj terapija bērnam pēc izvēles (jāmaksā pilna summa) + vibroakustiskā terapija vecākam 40 min. (20 EUR, summa ar 50 % atlaidi)

Spied šeit un piesaki vizīti.

Speciālisti

Evija_Rolle_-_Kuplina_muzikas_terapija_terapijas_centrs.png

Evija Rolle - Kupliņa

Vibroakustiskās terapijas terapeite, psiholoģijas B.A., Mg.sc.sal. mūzikas terapeite. 

Lasīt vairāk...

Dzintra_Zarina_skanas_un_muzika.png

Dzintra Zariņa

Mg.sc.sal. vibroakustiskās terapijas terapeite., sertificēta mūzikas terapeite, psihoterapijas speciālists, supervizore.

Lasīt vairāk...

Inga_Berzina_muzikas_terapija_terapijas_centrs.png

Inga Bērziņa

Vibroakustiskās terapijas terapeite, sertificēta mākslu (mūzikas) terapeite, apmācību un meistarklašu vadītāja, lektore, profesionāla dziedātāja, vokālais pedagogs.

Lasīt vairāk...

Kristine_panko_muzikas_terapija_terapijas_centrs.png

Kristīne Paņko

Vibroakustiskās terapijas terapeite, mākslas (mūzikas) terapeite, vokālais pedagogs.

Lasīt vairāk...

Grieta_Piraga_vibroakustiska_terapija_terapijas_centrs.png

Grieta Pīrāga

Vibroakustiskās terapijas terapeite, Mg.sc.sal. sertificēta mūzikas terapeite, audiologopēds.

Lasīt vairāk...

Daira_Jonase-1.png

Daira Jonase

Vibroakustiskās terapijas terapeite, smilšu terapijas praktizējoša speciāliste, šobrīd apgūst sistēmisko ģimenes psihoterapiju.

Lasīt vairāk...