Vibroakustikā terapija

Izjūti skaņu un atgūsti savu labsajūtu

Ir pierādīts, ka cilvēka ķermenis atrodas nepārtrauktā vibrācijā. Atomiem, molekulām, šūnām, audiem un orgāniem piemīt tiem raksturīgas vibrāciju frekvences, kas absorbē un emitē skaņu. Ja diviem vibrējošiem objektiem piemīt līdzīgs vibrāciju raksturojums (kas ļauj to frekvencēm nonākt savstarpējā saskaņā un rezonēt līdzīgās frekvencēs), starp šiem objektiem izveidojas simpātiskā rezonanse un tie veido rezonanses sistēmu. Ķermeņa molekulārās sistēmas atomu struktūra arī ir rezonanses sistēma.

Veselā ķermenī sadarbība starp visām līmeņa sistēmām, no šūnu līdz orgānu, atrodas līdzsvarā un tā ir harmoniska. Stresa, vīrusu, baktēriju, pārslodžu un citu kaitīgo ārējo faktoru rezultātā organisma enerģijas bioloģiskās rezonanses sistēmas līdzsvars tiek izjaukts, izraisot imunitātes pazemināšanos un saslimšanu. Organisma sistēmu sadarbība kļūst disharmoniska. 

Šodien tikai retajam organisma sistēmu sadarbība ir harmoniska un līdzsvarā.

Kā atgūt veselību un līdzsvaru organisma sistēmā?

Ķermenim raksturīgos enerģijas vibrāciju paternus, to disbalansa gadījumā, var harmonizēt un palīdzēt tiem atgriezties to dabīgajā līdzsvara stāvoklī ar zemas frekvences skaņas stimula veidotās simpātiskās rezonanses palīdzību jeb zemas frekvences skaņu vibrācijām. 

Kā tas strādā?

Pētījumi radioelektronikā pierāda, ka cilvēki skaņu uztver ne tikai ar dzirdi, bet sajūt ar visu ķermeni, un mūzika var darboties kā to ķermenī vibrējošo frekvenču „pārslēdzēja“, kas kaut kādu iemeslu dēļ (fizioloģisks vai psiholoģisks stress, saslimšanas, traumas u.t.t.) atrodas ārpus rezonanses (Crowe, 2004, atsaucoties uz Scartelli, 1991, un Koepchen, 1992).

Atomi, šūnas un orgāni satur tiem raksturīgus vibrāciju paternus, kurus var harmonizēt ar ārējiem stimuliem, radot simpātisko vibrāciju ķermeņa molekulās un šūnās. Tādējādi skaņas, kas ir saskaņā ar ķermeņa pamata vibrāciju paterniem, var sniegt dziedinošu ietekmi uz emocijām, orgāniem, enzīmu un hormonu sistēmām un šūnām.

Tātad fenomens, kas nodrošina mūzikas ietekmi uz cilvēka organismu, ir mūzikas un organisma bioloģisko ritmu sinhronizēšanās spēja caur savstarpējo sinhronizāciju jeb rezonanses sistēmas veidošanās procesu, pateicoties cilvēka organisma bioloģiskā ritmiskuma un vibrāciju vidējā diapazona saskaņai ar mūzikas skaņu frekvenču un ritma diapazonu.

Uz šo atzinumu pamata balstās vibroakustiskā terapija, kur mūzika un skaņa tiek pielietota kā audiālais un vibrācijas stimuls, kas tiek pārraidīts uz ķermeni, lai sasniegtu fiziskus un psiholoģiskus terapeitiskos mērķus (Wigram & Dileo 1997, atsaucoties uz Eagle, 1996).

Kur meklējami vibroakustiskās terapijas aizsākumi?

Vibroakustiskās terapijas pamatlicējs ir norvēģu terapeits un pedagogs Olafs Skille (1968). Strādājot ar bērniem, kas cieta no smagiem fiziskās un garīgās veselības traucējumiem, kuru pavadošie simptomi bija spēcīga traumējoša muskuļu spasticitāte, viņš atklāja, ka ar zemas frekvences skaņas vibrāciju var panākt muskuļu spastikas mazināšanos un visa organisma relaksētu stāvokli. Viņš sāka konstruēt iekārtas, ko pats nodēvēja par „skaņu vannām“ un 1982. gadā šo metodi definēja kā sinusoidālas (tīra, vienas frekvences skaņa bez virstoņiem), zemas frekvences (30-120 Hz) ritmiska, skaņas-spiediena viļņa un mūzikas miksa pielietojumu terapeitiskiem mērķiem. Skille apgalvoja, ka „zemās frekvences skaņas“ masāža var palīdzēt sāpju, muskuļu spastikas un citu, tai skaitā ar stresu saistītu simptomu mazināšanai (Punkanen M., Ala-Ruona E. 2012, atsaucoties uz  Skille O., Wigram T., 1995).

Vibroakustiskā terapija šodien

Šodien zemas frekvences skaņas vibrācijas terapija jeb vibroakustiskā terapija (VAT) ir viens no mūzikas terapijas veidiem, ko praktizē visā pasaulē. ar modernu un ērtu iekārtu (VAT ergonomisku gultu, krēslu vai pārvietojamu aprīkojumu) palīdzību. Terapijas laikā caur izvēlēto iekārtu tiek raidītas zemas frekvences skaņas (30 - 120 Hz). 

Ar šo terapiju pasaulē strādā psihologi, psihoterapeiti, mūzikas terapeiti, fizioterapeiti un citi medicīnas un veselības aprūpes speciālisti. Vibroakustiskā terapija Latvijā ir pieejama tikai pie mums terapijas centrā. 

Terapija ir balstīta multimodālā pieejā, kas nozīmē, ka terapeits strādā gan ar klienta fizioloģisko, gan psiholoģisko pieredzi, apvienojot trīs terapeitiskās komponentes:

 • zemas frekvences skaņas vibrāciju;
 • mūzikas klausīšanos;
 • terapeitisko interakciju.
Šo trīs komponenšu savienojums ļauj sasniegt klienta emocionālās, kognitīvās un sociālās problēmas ciešā saistībā ar ķermeņa funkcijām un sajūtām, lai terapeitiskā procesa rezultātā rastu tām risinājumu. (Punkanen M., Ala-Ruona E. 2012).

Katru reizi es iegūstu iekšējo mieru. Relaksācijas stāvokli, kas sen nav bijis - Vibroakustiskās terapijas kliente

Apkopotie klīniskie ziņojumi un pētījumi par vibroakustikas terapijas pozitīvo iedarbību norāda, ka tā palīdz šādos gadījumos.

Pieaugušajiem

 1. Hroniskas un akūtas sāpes: muskuļu, muguras, kakla, plecu, menstruālās, galvassāpes, migrēna, poliartrīts, reimatisms, fibromialģija.

 2. Dažādi traucējoši muskuļu stāvokļi: spriedze, pārslodze, spasticitāte, rigiditāte u.c.

 3. Bērnu cerebrālā trieka, multiplā skleroze, reta sindroms.

 4. Stresa ietekmētas hroniskas ādas saslimšanas (psoriāze, atopiskais dermatīts).

 5. Elpošanas grūtības: astma, cistiskā bibroze, hroniski obstruktīva plaušu slimība.

 6. Pēcoperāciju rehabilitācija: piem., locītavu aizstāšana, u.c.

 7. Hroniskas neiroloģiskas saslimšanas: Parkinsona slimība, Alcheimera slimība.

 8. Miega traucējumi.

 9. Ēšanas traucējumi.

 10. Akūts un hronisks stress, nogurums, izdegšanas sindroms.

 11. Psiholoģiskas problēmas: trauksme, garastāvokļa svārstības, uzvedības traucējumi, mācīšanās grūtības, u.c..

 12. Psihiatriskas saslimšanas: depresijas u.c.

 13. Nervu sistēmas traucējumi: somatoforma veģetatīva disfunkcija u.c.

 14. Menopauzes simptomu mazināšanai.

 15. Psihosomatisko sūdzību mazināšanai.

 16. Vispārēja dziļa relaksācija.

Bērniem

 1. Bērnu cerebrālā trieka, multiplā skleroze, reta sindroms.

 2. Spriedzes galvassāpes.

 3. Kņudināšana.

 4. Nervu tiki jeb Tureta sindroms.

 5. Enurēze.

 6. Enkoprēze.

 7. Dažādu psiholoģisku traucējumi (depresija, trauksmes traucējumi, miega traucējumi, paškaitnieciska uzvedība, autisms).

 8. Vispārēja ķermeņa relaksācija.

 9. Un dažādu funkcionālu traucējumu gadījumos (mazinot dažādus traucējošus muskuļu stāvokļus: spriedze, pārslodze, spasticitāte, rigiditāte u.c.)

Vibroakustisko terapiju neiesaka, ja klientam/pacientam ir:

 1. Akūti iekaisuma stāvokļi.

 2. Psihotisks stāvoklis.

 3. Grūtniecība.

 4. Hemorāģija, asiņošana (izņemot menstruālo).

 5. Tromboze.

 6. Hipotensija – asinsspiediens regulāri nesniedzas augstāk par 90/60 Hg.

 7. Elektrokardiostimulatori.


Skaņa ir nākotnes medicīna, un mēs šeit esam, lai Jums nodrošinātu drošu, vieglu un efektīvu veidu kā transformēt savu prātu un ķermeni. Un nākotne ir tagad!

Ar izcenojumiem iepazīsties šeit.

Vēlies pierakstīties vai radušies jautājumi, sazinies ar mums: 20025145.

Īpašais piedāvājums ģimenēm 
Spied šeit un piesaki vizīti.

Vibroakustiskās terapijas terapeiti

Evija Rolle - Kupliņa – vibroakustiskās terapijas terapeite, psiholoģijas B.A., Mg.sc.sal. mūzikas terapeite.  Strādā ar bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ar psiholoģiskām un fiziskām grūtībām. Galvenais virziens: atbalstīt savus klientus dažādās dzīves krīzes situācijās caur pašizpēti, pašizaugsmi un pašrealizāciju.

Inga Bērziņa - vibroakustiskās terapijas terapeite, sertificēta mākslu (mūzikas) terapeite, apmācību un meistarklašu vadītāja, lektore, profesionāla dziedātāja, vokālais pedagogs. Strādā ar bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem individuāli un grupās. Terapijā risina dažādus jautājumus, kuri saistīti ar pašvērtējuma paaugstināšanu, emociju līdzsvarošanu-stresa, trauksmes, nervozitātes, depresivitātes gadījumos. Palīdz tikt pāri pārdzīvojumiem vai traumatiskai pieredzei, uzlabo attiecības un konfliktsituācijas, mazina uzvedības, mācīšanās traucējumus, attīsta kognitīvās funkcijas, komunikācijas prasmes, sekmē dzirdes un valodas attīstību, attīsta ķermeņa izjūtas, paplašina un atjauno kustību koordināciju, veicina pilnvērtīgu resursu izmantošanu. Specializējusies elpošanas sistēmas stabilizēšanā, balss nostādīšanā un runas tembra pilnveidošanā. Pašlaik tiek strādāts pie praktiskā pētījuma par terapeitiskās elpošanas un akustiskās skaņas ietekmi uz organisma līdzsvarošanas procesu psiho-fiziskajā aspektā.

Kristīne Paņko - vibroakustiskās terapijas terapeite, vokālais pedagogs, mākslas  (mūzikas) terapeite. Strādā ar bērniem (individuāli), kuriem ir attīstības, adaptācijas traucējumi, autiska spektra iezīmes, neiroloģiskām saslimšanām un bērniem ar valodas attīstības traucējumiem. Pētnieciskās intereses sakrīt ar praksi, un šobrīd tiek izstrādāta specializēta programma, kā mūzikas terapija  ietekmē  valodas attīstību bērniem ar autiskā spektra iezīmēm.
Grieta Pīrāga - vibroakustiskās terapijas terapeite, Mg.sc.sal. sertificēta mūzikas terapeite, audiologopēds. Strādā ar bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem individuāli un grupās. Interesējošā pacientu grupa: pieaugušie ar depresijas un/vai trauksmes simptomi.
Dzintra Zariņa - Mg.sc.sal. sertificēta mūzikas terapeite, psihoterapijas speciālists, supervizore, vibroakustiskās terapijas terapeite. Strādā ar pieaugušajiem un bērniem - dažādām psiholoģiskām, neiroloģiskām, fiziskām grūtībām kā arī personīgās pašizaugsmes veicināšanu. Mūzikas terapeites darba galvenais virziens: atbalstīt savus klientus dažādās dzīves krīzes situācijās caur pašizpēti, pašizaugsmi un pašrealizāciju. Īpaša uzmanība tiek pievērsta skaņas labvēlīgās ietekmes fiziskajam aspektam. Vibroakustiskajā terapijā: dziļa skaņas viļņu masāža  psihofizioloģiskai un psihofizioloģiskai relaksācijai, lai veicinātu psihoemocionālā līdzsvara un ķermeņa dabīgo pašdziedināšanās spēju atjaunošanos.
Daira Jonase - smilšu terapijas praktizējoša speciāliste, vibroakustiskās terapijas terapeite, šobrīd apgūst sistēmisko ģimenes psihoterapiju. Daira ir speciāliste, kura vienmēr primāri izzina katra cilvēka vajadzības, nosakot noderīgāko un atbilstošāko terapijas metodi dzīves nozīmīgajos brīžos.
Galvenie darba virzieni - palīdzēt sagatavoties jauniem dzīves posmiem, kas saistīti bērniem ar skolas maiņu, pieaugušo un bērnu savstarpējām attiecībām, bērniem, kuriem vecāki šķīrušies, palīdzot veidot veselīgas attiecības ar mammas vai tēta jauno partneri, kā arī pusaudžu psiholoģisko problēmu risinājumi. Praksē palīdz atveseļoties pēc emocionālām vai fiziskām traumām, izdegšanas sindroma, mobinga gan darba vietās, gan skolā, vai nevērīgas izturēšanās. Ja persona nevar izteikt savas sajūtas vārdos, palīdz rast empātiskāko pieeju paša cilvēka atvēršanās procesam. Tāpat strādā ar sportistiem, kuriem palīdz emocionāli sagatavoties izvirzīto mērķu sasniegšanai, kā arī sportisko zaudējumu pieņemšanai. Savā darbā palīdz senioriem atgūt piepildījuma sajūtu pēc aiziešanas pensijā, kliedējot vientulības un nenozīmības sajūtu, kā arī palīdzot gan vecākiem, kuriem bērni jau izauguši gan tiem cilvēkiem, kas piedzīvojuši tuvinieka zaudēšanu.
 

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.