Smilšu spēles terapija

Smilšu spēles terapijas nozīme darbā ar bērnu

Smilšu spēle kā psihoterapijas tehnika ir relatīvi jauna, bet iztēlei, kas šeit ir galvenā aktivitāte, ir sena vēsture. Speciālisti, kas palīdz bērniem, jau sen ir ievērojuši, ka bērniem ir daudz vieglāk paust savus pārdzīvojumus, vajadzības un sapņus, spēles procesā. Bērnam spēle ir tas pats, kas pieaugušajam valoda, tāpēc psihoterapeitiskais process ar bērnu veiksmīgāk un ātrāk notiek ar spēles palīdzību.

„Spēle smiltīs ir brīnišķīgs veids kā parūpēties par dvēseli” 

/V.Batņa/

Smilšu spēļu terapijas galvenie uzdevumi:

  • bērna psiholoģisko ciešanu atvieglošana, psihotraumējošo situāciju pārstrādāšana, atbrīvošanās no negatīvas emocionālās pieredzes;
  • bērna personības stiprināšana, veselīga pašvērtējuma veidošana;
  • emociju paškontroles spēju attīstīšana, agresīvu jūtu pārstrādāšana;
  • uzticēšanās pieaugušajiem atjaunošana.


Smilšu spēļu terapeita palīdzību ieteicams meklēt šādos gadījumos:

  • bērna agresīva, nesavaldīga, pārspīlēti protestējoša uzvedība;
  • miega, ēšanas traucējumi;
  • dažāda veida bailes;
  • neticība sev, šaubas, zems pašvērtējums;
  • dažādi simptomi (muskuļu tiki, valodas raustīšana, urīna nesaturēšana u.c.);
  • u.c.

Ar izcenojumiem iepazīsties šeit* 

Vēlies pierakstīties vai radušies jautājumi, sazinies ar mums: 20025145

* Īpašais piedāvājums ģimenēm - Ģimenes komplekts. Skaties zemāk, lai uzzinātu vairāk informāciju par piedāvājumu.

Piedāvājums ģimenēm



Spied šeit un uzzini vairāk par vibroakustisko terapiju.

Spied šeit un piesaki vizīti.


Smilšu spēles terapijas terapeiti

 

Madara Junga - smilšu spēles terapijas praktizētāja vairāk nekā 15 gadus. Studējusi pedagoģiju, psiholoģiju un beigusi mācības Latvijas starptautiskajā Smilšu spēļu terapeitu institūtā, pie Latvijas Smilšu spēļu terapijas apmācības dibinātājas un galvenās skolotājas Veras Batņas-Ščerbickas, kā arī dažādos kursos Latvijā un ārpus tās apguvusi gan pasaku, gan mākslas terapijas metodes. Smilšu spēļu terapiju uzskatu par vienu no piemērotākajām un saudzīgākajām metodēm bērniem gan uzvedības, somatisku traucējumu, nakts enurēzes gadījumos, gan emocionālā atbalsta sniegšanā, gan pašvērtējuma veidošanā un radošās domāšanas atraisīšanā. Savā darbā izmantoju zīmēšanu, stāstu sacerēšanu un citas proejktīvās metodes, ļaujot tēlu valodai atklāt svarīgos un reizēm, šķietami nesasniedzamos jautājumus. Un par veiksmīga terapeitiskā procesa atslēgu uzskatu saikni ar cilvēku, ko nevaram iemācīties nevienā augstskolā. Saikne un padziļināts kontakts ir tas, kas, manā izpratnē veido pamatu un rezultātu, tas, kas palīdz pārveidoties un pārveidot.

Daira Jonase - smilšu terapijas praktizējoša speciāliste, vibroakustiskās terapijas terapeite, šobrīd apgūst sistēmisko ģimenes psihoterapiju. Daira ir speciāliste, kura vienmēr primāri izzina katra cilvēka vajadzības, nosakot noderīgāko un atbilstošāko terapijas metodi dzīves nozīmīgajos brīžos.
Galvenie darba virzieni - palīdzēt sagatavoties jauniem dzīves posmiem, kas saistīti bērniem ar skolas maiņu, pieaugušo un bērnu savstarpējām attiecībām, bērniem, kuriem vecāki šķīrušies, palīdzot veidot veselīgas attiecības ar mammas vai tēta jauno partneri, kā arī pusaudžu psiholoģisko problēmu risinājumi. Praksē palīdz atveseļoties pēc emocionālām vai fiziskām traumām, izdegšanas sindroma, mobinga gan darba vietās, gan skolā, vai nevērīgas izturēšanās. Ja persona nevar izteikt savas sajūtas vārdos, palīdz rast empātiskāko pieeju paša cilvēka atvēršanās procesam. Tāpat strādā ar sportistiem, kuriem palīdz emocionāli sagatavoties izvirzīto mērķu sasniegšanai, kā arī sportisko zaudējumu pieņemšanai. Savā darbā palīdz senioriem atgūt piepildījuma sajūtu pēc aiziešanas pensijā, kliedējot vientulības un nenozīmības sajūtu, kā arī palīdzot gan vecākiem, kuriem bērni jau izauguši gan tiem cilvēkiem, kas piedzīvojuši tuvinieka zaudēšanu.

Daira ir arī vibroakustiskās terapijas terapeite, šobrīd apgūst sistēmisko ģimenes psihoterapiju.


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.