Mūzikas terapija

Kas ir mūzikas terapija?

Mūzikas terapija ir medicīnas metode (metode apstiprināta Zāļu valsts aģentūrā) un viena no mākslu terapijas specializācijām (līdzās vizuāli plastiskās mākslas, deju un kustību, drāmas terapijai), kurā izmanto mūziku, mūzikas elementus (skaņas, ritmu, melodijas), instrumentus un radošo procesu terapeitiskā kontekstā, lai uzlabotu un veicinātu cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko labklājību.

Ir  aktīvā (radošā) un receptīvā (ar  uztveri saistītā) mūzikas terapija. Aktīvajā mūzikas terapijā domu, priekšstatu, pārdzīvojumu, jūtu, emociju, problēmu izpausmei cilvēks tiek aicināts izmantot viegli "spēlējamus" instrumentus un dziedāšanu. Receptīvās mūzikas terapijas laikā cilvēkam mūzika tiek atskaņota.

Mūzikas terapijā svarīgs ir radošais process un saruna ar mūzikas terapeitu, ņemot vērā katra cilvēka vēlmes un iespējas sarunai.

Mūzikas terapija notiek drošā un atbalstošā vidē, profesionāla mūzikas terapeita klātbūtnē.


Vai jābūt priekšzināšanām mūzikā?

Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze vai prasmes mūzikas instrumentu spēlē. Galvenais ir radošais un terapeitiskais process un iegūtā pieredze.

Mūzikas instrumentu un skaņdarbu izmantošana mūzikas terapijā atšķiras no mūzikas izmantošanas citiem nolūkiem, jo atšķirīgs ir muzicēšanas un klausīšanās process, kā arī sagaidāmais rezultāts.

Cik ilga ir mūzikas terapijas sesija?

Mūzikas terapijas sesijas ilgumus ir 30/60/90 minūtes, atkarībā no katra konkrēta cilvēka vajadzībām un iespējām.

Kam noderēs mūzikas terapijas sesijas?

Mūzikas terapijas sesijas notiek bērniem un pieaugušajiem gan individuāli, gan grupā.

Katra sesija ir piemērota konkrētā cilvēka vai grupas vajadzībām un mērķiem.

Mūzikas terapijā var risināt jautājumus, kā:

  • attīstīt (zaudētās) motorās spējas;
  • attīstīt sīko motoriku;
  • paplašināt un atjaunot kustību koordināciju;
  • atgūt zaudētās runas spējas;
  • attīstīt ekspresīvo runu;
  • sekmēt dzirdes un valodas attīstību;
  • attīstīt kognitīvās funkcijas, komunikācijas prasmes;
  • attīstīt sava ķermeņa izjūtu;
  • mazināt negatīvās emocijas (dusmas, skumjas u.c.);
  • mazināt uzvedības un mācīšanās traucējumus;
  • tikt pāri pārdzīvojumiem vai traumatiskai pieredzei;
  • mazināt stresu, trauksmi, nervozitāti;
  • uzlabot attiecības un risināt konfliktsituācijas;
  • paaugstināt pašvērtējumu;
  • pilnvērtīgi izmantot savus resursus.
Mūzikas terapija var palīdzēt mazināt:

  • fiziskus traucējumus;
  • sensorus traucējumus;
  • uzvedības traucējumus;
  • mācīšanās traucējumus;
  • emocionālus traucējumus;
  • ar stresu saistītus, neirotiskus traucējumus;
  • ēšanas traucējumus u.c.


Ar izcenojumiem iepazīsties šeit*

Vēlies pierakstīties vai radušies jautājumi, sazinies ar mums: 20025145

* Īpašais piedāvājums ģimenēm - Ģimenes komplekts. Skaties zemāk, lai uzzinātu vairāk informāciju par piedāvājumu.

Piedāvājums ģimenēm 




Spied šeit un uzzini vairāk par vibroakustisko terapiju.

Spied šeit un piesaki vizīti. 

Mūzikas terapeiti

 

Evija Rolle - Kupliņa – Psiholoģijas B.A., Mg.sc.sal. mūzikas terapeite, vibroakustiskās terapijas terapeite. Strādā ar bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ar psiholoģiskām un fiziskām grūtībām. Galvenais virziens: atbalstīt savus klientus dažādās dzīves krīzes situācijās caur pašizpēti, pašizaugsmi un pašrealizāciju.
Dzintra Zariņa - Mg.sc.sal. sertificēta mūzikas terapeite, psihoterapijas speciālists, supervizore, vibroakustiskās terapijas terapeite. Strādā ar pieaugušajiem un bērniem - dažādām psiholoģiskām, neiroloģiskām, fiziskām grūtībām kā arī personīgās pašizaugsmes veicināšanu. Mūzikas terapeites darba galvenais virziens: atbalstīt savus klientus dažādās dzīves krīzes situācijās caur pašizpēti, pašizaugsmi un pašrealizāciju. Īpaša uzmanība tiek pievērsta skaņas labvēlīgās ietekmes fiziskajam aspektam. Vibroakustiskajā terapijā: dziļa skaņas viļņu masāža  psihofizioloģiskai un psihofizioloģiskai relaksācijai, lai veicinātu psihoemocionālā līdzsvara un ķermeņa dabīgo pašdziedināšanās spēju atjaunošanos.
Inga Bērziņa - sertificēta mākslu (mūzikas) terapeite, apmācību un meistarklašu vadītāja, lektore, profesionāla dziedātāja, vokālais pedagogs, vibroakustiskās terapijas terapeite. Strādā ar bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem individuāli un grupās. Terapijā risina dažādus jautājumus, kuri saistīti ar pašvērtējuma paaugstināšanu, emociju līdzsvarošanu-stresa, trauksmes, nervozitātes, depresivitātes gadījumos. Palīdz tikt pāri pārdzīvojumiem vai traumatiskai pieredzei, uzlabo attiecības un konfliktsituācijas, mazina uzvedības, mācīšanās traucējumus, attīsta kognitīvās funkcijas, komunikācijas prasmes, sekmē dzirdes un valodas attīstību, attīsta ķermeņa izjūtas, paplašina un atjauno kustību koordināciju, veicina pilnvērtīgu resursu izmantošanu. Specializējusies elpošanas sistēmas stabilizēšanā, balss nostādīšanā un runas tembra pilnveidošanā. Pašlaik tiek strādāts pie praktiskā pētījuma par terapeitiskās elpošanas un akustiskās skaņas ietekmi uz organisma līdzsvarošanas procesu psiho-fiziskajā aspektā.
Kristīne Paņko - vokālais pedagogs, mākslas  (mūzikas) terapeite, vibroakustiskās terapijas terapeite. Strādā ar bērniem (individuāli) kuriem ir attīstības, adaptācijas traucējumi, autiska spektra iezīmes, neiroloģiskām saslimšanām un bērniem ar valodas attīstība traucējumiem. Pētnieciskās intereses sakrīt ar praksi, un šobrīd tiek izstrādāta specializēta programma , kā mūzikas terapija  ietekmē  valodas attīstību bērniem ar autiskā spektra iezīmēm.
Grieta Pīrāga - Mg.sc.sal. sertificēta mūzikas terapeite, vibroakustiskās terapijas terapeite, audiologopēds. Strādā ar bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem individuāli un grupās. Interesējošā pacientu grupa: pieaugušie ar depresijas un/vai trauksmes simptomi.
Eva Turlute - Mg.sc.sal. Mūzikas terapeite. Mūzikas terapeite, strādā ar bērniem (individuāli). Galvenais darba virziens - caur mūziku un tās izteiksmes līdzekļiem, prieku, radošu darbošanos veicināt un sekmēt klienta/pacienta potenciāla attīstību, fizisko, garīgo un sociālo veselību, kā arī iespēju sasniegt labāku dzīves kvalitāti. Sadarbības pamatā - empātija, atbalsts, pozitīva attieksme un komunikācija, lai veicinātu klienta/pacienta veselības uzlabošanos un ticību saviem spēkiem.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.