Vizuāli plastiskās mākslas terapija

Katrīna Moorlata

Mg.sc.sal. Vizuāli plastiskās mākslas terapeite. 

Strādā ar pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem  ar psiholoģiskām un fiziskām grūtībām, individuāli un grupā. Specializējas dažādu hronisku slimību, depresijas, trauksmes, ēšanas traucējumu ārstēšanā. Savā darbā pielieto apzinātībā balstītas mākslas terapijas metodes.


Sanita Vanaga

Strādā ar dažāda vecuma klientiem/pacientiem individuāli un grupā. Savā darbā pielieto dažādas mākslas tehnikas, tādas kā zīmēšana, grafika, gleznošana, kolāža, mozaīka, veidošanu no māla un plastilīna, integrējot ar apzinātībā balstītām metodēm. Ir pieredze darbā ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem, kā arī rehabilitācijas un psihiatrijas vidē.
Vizuāli plastiskās mākslas terapija

Vizuāli plastiskās mākslas terapija ir viena no četrām mākslu terapijas specializācijām līdzās mūzikas, deju un kustību, drāmas terapijai, kurā izmanto mākslu un radošo procesu terapeitiskā kontekstā, lai uzlabotu un veicinātu cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko labbūtību. Mākslas terapijā ir iespēja izpaust savas jūtas un pieredzi caur mākslas veidošanu.  Tēla radīšanai terapeita klātbūtnē ir unikāls spēks. Mākslas terapijas laikā klients tiek mudināts spēlēties, izzināt un eksperimentēt ar jebkuru mākslas materiālu no plašā klāsta. Terapeits atbalsta klientu šajā izziņas procesā. Terapijas process ietver arī runāšanu par gūto pieredzi. Procesā laikā ir svarīga līdzjūtīga attieksme  – mazāk rūpēties par attēla estētiku un vairāk par procesu un atziņām, kas var rasties. Mākslas radīšanas procesam pašam par sevi var būt dziedināšanas spēks. Terapijas laikā tiek ievērotas drošas un profesionālas prakses vadlīnijas, un terapijas saturs un attēli vienmēr ir konfidenciāli un tiek glabāti drošībā.

Mākslas terapija var palīdzēt:

  • Sevis izpratnē, izteiksmē un izpētē
  • Garīgās veselības problēmās
  • Depresijā
  • Stresa un trauksmes mazināšanā
  • Pārmaiņās un zaudējumos
  • Traumatiskā pieredzē
  • Atbalsta sniegšanā
  • Dzīves kvalitātes uzlabošanā
  • Relaksācijā un nomierināšanā
  • Radošās izpausmēs u.c.

Bērniem mākslas terapija var palīdzēt tikt galā ar sarežģītiem dzīves notikumiem, piemēram, nopietnu medicīnisku slimību, vecāku šķiršanos vai tuvinieka nāvi. Mākslas terapija var palīdzēt arī bērniem, kuri cīnās ar zemu pašvērtējumu, trauksmi, depresiju un mācīšanās traucējumiem, ka arī var palīdzēt tikt galā ar uzvedības un attīstības problēmām, piemēram, autismu un UDHS.

Ar izcenojumiem iepazīsties šeit.

Tel.: 20025145

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.